SON ARAZİLER

sazdelicesi

Uzun zaman oldu gün doğmadan çıkmadım dışarı. Kısa kısa araziler. Plansız programsız. Bu yıl sadece 6 klasör açmışım... Buna sebep ne yağan yağmur, ne kapanan gökyüzü, ne de bozukluğum... Anlatacağım. Öncelikle; Eşim ve bana annelik ve babalık nedir öğreten ilk göz ağrımız Asya Hanım'dan sonra bir de Kaya Bey' geldi evimize... Mutluyuz...

çeltikçi kuşu
çeltikçi
Fotoğraf için neler yaptığıma gelince. Blog için yazmaya ve buradan fotoğraf paylaşmaya biraz ara verdim. Bu süre içinde benim için farklı gelişmeler ve tecrübeler oldu. Uzunca bir süre Google HQSP fotoğraf grubunda editörlük görevi yaptım. Bu tecrübe, dünyanın dört bir köşesinden gelen fotoğrafları izlemek zorunda olmam nedeniyle zor, yeni arkadaşlar edinmek noktasında çok zevkliydi. Haftanın sadece iki günü görevli olmama karşın beni epeyce zorlamaya başlayınca ilk uluslararası istifamı yakın bir zamanda vermiş bulundum. Buradan grupta editörlük görevini benim için uygun gördüğü için öncelikle Sevgili Anja Wessels'e, ekip arkadaşlarım; Andy Brown, Dilip Mundkur ve Wade Cochran ' a teşekkürlerimi sunuyorum.
Bir istifam daha oldu. Fotoğraf Sanatı Kurumu üyeliğimi sonlandırdım. Maalesef karşılıklı olarak beklentilerimizi karşılayamadık. Yine vaktimi alan ancak henüz istifa noktasına gelmediğim; yüklenen fotoğraflarını izlemekten ve fotoğraflarımı paylaşmaktan zevk aldığım whytake.net. Vaktimin bir kısımını da bu site aldı. Aslında tam istediğim bir platform burası. Seçicilik ve fotoğraf kalitesi gerçekten çok iyi. Burada fotoğraf paylaşmak ve yeni arkadaşlar edinmek halen çok zevkli.

şahin kuşu
kızılşahin
Bu arada AFSAD doğa ve felsefe atölyesine misafir olarak sunum yapmamı sağlayan ve felsefi derinliğimin ne kadar fazla olduğunu bana hatırlatan Tarık Yurtgezer Hocama ve Immanuel Kant'a, katıldığım harika TRAKUS kampları arasında yerini alan Karacabey Longoz'unun ev sahiplerine ve sitemizin yöneticilerine, bu kampta tanımaktan mutlu olduğu tüm doğa dostu arkadaşlarıma, teşekkürlerimi ileterek blogtan uzak kaldığım süreci anlatmayı tamamlamış bulundum...
Görüşmek üzere.... sevgilerimle...
 
döğüşken kuşu
döğüşkenkuş

11 yorum :

 1. Bu sene açtığın klasör (Kaya) herşeye değer. Aslında, sık yazılarından biraz rahatsız olmaya başlamıştım zaten :) serkanmutan blogdan tam istifa etmek üzereydim Kaya imdadıma yetişti. :) Önümüzdeki günlerde 'karşılıklı beklentilerimizi' doyuracak arazilerde görüşebilmek dileği ile, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) öldürüyorsun beni...bekliyorum abi.. bu arada bayram sonrasına kadar Ankara'da değilim... ege sahillerinde görüşmek de güzel olur elbette...:)
   sevgilerimle... çok teşekkürler...
   bu arada beni bloga döndüren de sen oldun. yeni tasarımına gıcık oluyorum...

   Sil
  2. Serkan, bu istifa ettiğin yerlerde isminin yanına kalp koymuşlar mı bir baksana, atlamasınlar. :)

   Sil
  3. o kıymeti bir tek trakus verdi bana:)

   Sil
 2. Öncelikle Kaya için tebrik ediyorum. Evlatlarınla mutlu bir hayat diliyorum. Fotoğraf noktasında ise arada böyle boşluklar iyidir diye düşünüyorum. Düşünmeye ve geriye dönüp durum değerlendirmesi yapmaya fırsat verir.

  Bloga geri döndüm diye çok abartmasan iyi olur bence ;) zaten araziler zayıf geçiyor... Strese sokma beni :)) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Ali... Kork benden...
   yok valla arazi olmayınca eskilere bakıp bakıp duruyorum:)

   Sil
 3. Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu temel ve meslekli atölyeler, ders programı, eğitmen kadrosu, gezi programı ve fiyatları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serkan Mutan Life Akademi San. Tic. İnş. Tur. Emlakçılık Ltd. Şti.

   Sil
 4. Turkey's Best Photography Courses - Course Prices - Photography Tutorial

  YanıtlaSil

 

benim o

serkanmutan@gmail.com

Yazarım Ben

1977 yılında Manisa Kırkağaç’ta dünyaya geldi. İlk-orta-lise öğrenimini Aydın Nazilli’ de tamamladı. Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Ankara'da yaşıyor. Uzun bir süredir doğa fotoğrafçılığı özellikle de kuş fotoğrafçılığı ile ilgileniyor.

instagram serkanmutan