KARIŞIK ARAZİLER Bafa Ankara


datça yarımadası

Arazi notlarına biraz ara vermiştim. Birkaç tanesini bir arada yazarak yeni fotoğraflarımı da paylaşmak istedim...
1) Cansu, Seda ve Gökçe ile Kerkenez Köy Arazisi: Akşam üzeri çıktığım arazide Mogan Gölü'nde karşılaştım bu ekip ile. Ben kerkenez köyüne giderken nereye gideceğimi ağzımdan mı kaçırdım yoksa iyi saklanamadım mı bilmiyorum, beni Küçük kerkenez'leri fotoğraflarken buldular. Şaka bir yana bolca gülerek güzel bir araziyi tamamlamış olduk. Kendilerine buradan sevgilerimi iletiyorum... Kendileri ile gerçekleştirdiğimiz bu araziden sonra güzel pozlar veren Küçük kerkenez'leri bir haftasonu daha ziyaret ettim.

Küçük kerkenez
Küçük kerkenez
Küçük kerkenez
Küçük kerkenez
Küçük kerkenez
Küçük kerkenez

2) Aydın Bafa Gölü Serçin Arazisi: Biraz Datça Yarımadası'nda biraz da Kuşadası'nda geçen tatilin değişmez arazisi. Araziye girmem Arıkuşlarının sesleri eşliğinde oldu. Tüm araziyi gezerek kendime çekim için bir yer aradım. Bir şey bulamayınca yine bu sesleri takip ederek yoğun oldukları alana geri döndüm. Ve günü kendilerinden aldığım birkaç poz ve onları fotoğraflamaya uğraşırken karşılaştığım küçük bir misafir ile tamamladım.

Arı kuşu
Arıkuşu
misafir
Arıkuşu
Arıkuşu

3) Kerkenez Köy ve Mogan Arazisi: Bu haftasonu yani ilk Kerkenez köy çekiminden 3-4 hafta sonra köyü tekrar ziyaret ettim. Yavrular yuvalarını terk etmişlerdi. Ancak halen daha büyüklerinden mamalarını bekliyor, çok iyi uçuyor görünseler bile kendi başlarına avlanmıyorlardı. Ancak avdan dönen büyüklerini beklemelerini, onları gördüklerinde bulundukları tüneklerden heyecanla bağırmalarını ve zaman zaman havada karşılamalarını izlemek çok zevkliydi. Günü Mogan Gölü'nde biraz daha gezerek tamamlamak istedim. Karşılaştığım bir Saz delicesi'nin beğendiğim bir pozu ile de bu arazim tamamlanmış oldu. 

Küçük kerkenez
Küçük kerkenez
Saz delicesi
Saz delicesi
Arazileri sıra ile yazıp fotoğraflarını da paylaşınca sanki tüm araziler böyle bol kare ile bitiyor gibi görünüyor. Ancak durum hiç de öyle değil, ben biliyorum :) sevgilerimle...     

    

15 yorum :

 1. Yanıtlar
  1. :) ilginiz için ben teşekkür ederim Sabriye Hanım...
   sevgilerimle...

   Sil
 2. bende biliyorum:)uzun süredir bir kare bile yok.arazi notlarını okumak pek keyifli geliyor bana...
  ellerine sağlık serkan hocam.
  fotoğraflarda çok güzel olmuş söylemeden geçmeyeyim..
  selamlar.

  YanıtlaSil
 3. yayınlamak içinde bayaaa bir çaba sarfettim.belirtmeden geçmeyeyim..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)Aslan Hocam çok teşekkürler... Yorum yazma zorluklarını arkadaşlar zaman zaman iletiyorlar. Gmail hesabınız var ve google oturumu açık ise sanırım sorun olmuyor. Ben de tabletten yanıtlarken çok zorlanıyorum...Blogger biraz zayıf kalıyor bu konuda...ne yapsam ki...

   Sil
 4. :)) Bende çok mutlu oldum Serkan abi arazide karşılaştığımız için. Umarım en yakın zamanda tekrar gorusebiliriz. Fotograflar harika zıplayan kucuk kerkenez yavrusuna bayıldım:) Emeklerine sağlık tekrardan. Kolay gelsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Cansu... sizden sonra biraz daha çalıştım...:)
   sevgilerimle...

   Sil
 5. Eline sağlık Serkan abi keyifle okudum çok keyifli hoş sohbet oldu ama pençede fare olan yok galiba :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fare ha...hemen de hatırladın, hatırlattın:)...açacağım sandığı şimdi...:)
   çok teşekkürler Gökçe...seni tanıdığıma mutluyum... Sanırım Ankara'dan ayrılıyorsun...öyle ise yolun açık olsun... sevgilerimle...

   Sil
  2. Teşekkürler Serkan Abi şimdilik Antalya dayım ara ara kaçarım Ankara'ya :)

   Sil
 6. Kerkenez köy diye bir yer mi var ? Burada kerkenezler mi var ?
  2 yıldır Ankara'dayım hayret !!! Enteresan ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) sen benden daha iyi biliyorsun artık. Benim geyik fotoğrafım var ne de tilki:)) Ben seni kozanlıya götürdüm... Ya sen?:))

   Sil
  2. Daha önce Kozanlıya gitmemiş olsam oraya da götürür müydün acaba :)) Sonbaharda geyik için görüşelim ;) Sevgiler...

   Sil
 7. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil

 

benim o

serkanmutan@gmail.com

Yazarım Ben

1977 yılında Manisa Kırkağaç’ta dünyaya geldi. İlk-orta-lise öğrenimini Aydın Nazilli’ de tamamladı. Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Ankara'da yaşıyor. Uzun bir süredir doğa fotoğrafçılığı özellikle de kuş fotoğrafçılığı ile ilgileniyor.

instagram serkanmutan